Sala Kamil została wybudowana w 2003 roku. Obiekt zaprojektowano zgodnie z nowymi trendami, z myślą o organizacji wesel. To dzieło rozpoczęli Emilia i Ignacy Kamińscy, którzy z powodzeniem prowadzili lokal przez 11 lat. W sali mieszczącej do 120 osób odbyła się niezliczona ilość tych zdecydowanie najlepiej zapadających w pamięć imprez.

Przy organizacji uroczystości przez lata pomagał Emilii i Ignacemu ich najmłodszy syn – Roman Kamiński. Poznał tę branżę od podszewki i w 2014 roku przejął rodzinny biznes. Razem z żoną Mariolą rozszerzyli profil działalności, przeprowadzając wcześniej gruntowną modernizację obiektu. Zmodernizowali i doposażyli zaplecze kuchenne, a także przebudowali salę, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną dla klientów.

W nowej odsłonie Sala Kamil zyskała m. in. przyjemne dla oka oświetlenie LED-owe, a na zewnątrz... no właśnie. Dzięki dokupieniu sąsiadujących działek właściciele urządzili wyjątkowy ogród, z którego w porze letniej z przyjemnością korzystają klienci.

W 2016 roku na przyległym terenie stanął podgrzewany namiot na 170 osób, gdzie w okresie od wiosny do jesieni również można urządzać imprezy. Także pod dachem nie zabrakło miejsca na parkiet, na którym tanecznym uciechom mogą oddawać się rozbawieni goście.

Właściciele pomyśleli nie tylko o dorosłych, ale też o najmłodszych klientach. Wiedzą, że dzieci nie mogą się nudzić i że gwarancją dobrej zabawy rodziców, jest również bezpieczeństwo i radość ich pociech. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, urządzili duży plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami oraz konikami. Teren kompleksu jest ogrodzony i dozorowany, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

W lipcu 2017 roku Sala Kamil (nazwa pochodziła od imienia pierwszego wnuka Emilii i Ignacego) zmieniła nazwę na Sala Pasja. Dlaczego? Bo dla ludzi, którzy ją prowadzą to nie jest zwykła praca, lecz prawdziwa pasja tworzenia.

 

Z pasji właśnie przychodzą wszystkie nowe pomysły, wśród których znalazła się budowa Bistro "PASJA" na sąsiadującej działce, a także gruntowny remont sali, który odbył się wiosną 2022 roku.